Spotkanie przedstawicieli szczecińskich uczelni zajmujących się Otwartą Nauką

16 lutego 2024 roku, na zaproszenie prof. A. Cedro, Pełnomocnika Rektora ds. otwartego dostępu do publikacji naukowych i danych badawczych, odbyło się spotkanie mające na celu integrację przedstawicieli (szczecińskich szkół wyższych) zajmujących się tematyką otwartej nauki w kontekście wspólnego organizowania International Open Access Week.

Wśród przedstawicieli Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy wzięli udział w spotkaniu, znaleźli się Michał Giedrys – Steward Danych, Ireneusz Bojanowski –  Z-ca Dyrektora Biblioteki Głównej US, Marta Sztark-Żurek, Kierownik Działu Udostępniania Biblioteki Głównej US, Sekcja Otwartej Nauki, dr Magdalena Czyszkiewicz, Dział Udostępniania Biblioteki Głównej, Sekcja Otwartej Nauki – Administratorka Kolekcji US w Repozytorium Otwartego Dostępu oraz Anna Nowak, Dział Udostępniania Biblioteki Głównej, Sekcja Otwartej Nauki – Repozytorium Publikacji i Bibliotekę Cyfrową US.

Spotkanie to nie tylko stanowiło okazję do wymiany poglądów i doświadczeń, ale także miało na celu budowanie silnych więzi pomiędzy instytucjami oraz osobami zaangażowanymi w promocję otwartego dostępu do wiedzy naukowej. Podczas tej swoistej mini konferencji naukowej omawiano nie tylko strategie dotyczące upowszechniania idei, ale również konkretnie planowano działania na przyszłość, mające na celu jeszcze skuteczniejsze promowanie dostępu do publikacji naukowych i danych badawczych.

Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę wszystkich przybyłych gości za ich inspirujący udział i cenny wkład w rozwój OA. Ten moment był dla nas nie tylko okazją do wymiany myśli, ale również krokiem naprzód w realizacji naszych wspólnych celów.